Studnie-Opole.pl
     
Start Studnie korzyści
STUDNIE - korzyści PDF Drukuj Email
  • OSZCZĘDNOŚĆ - każdy, kto wodą z wodociągu podlewa ogród, wie jak wiele metrów sześciennych jest w tym celu zużywana i jaki to koszt. Jeśli do tego dochodzi koszt odprowadzenia ścieków do sieci kanalizacyjnej to robi się już poważny wydatek w budżecie domowym. Gdy zaczniemy oszczędnie dawkować wody roślinom, to ogród w słoneczne dni szybko przybierze brązową barwę. Rozwiązaniem jest wykonanie studni, z której wodę mamy za darmo, a koszt eksploatacji pompy głębinowej to około 20 groszy za 1 metr sześcienny wody. Inwestycja zwraca się często po około dwóch latach. Podobne, a często nawet większe oszczędności będą mieli właściciele: gospodarstw rolnych, szkółek drzew i krzewów, sadów, szklarni, przedsiębiorstw.

  • NIEZALEŻNOŚĆ – każdy, kto letnią porą, najczęściej wieczorem, nie potrafi podlać ogródka, wykąpać się, wie, co znaczą spadki ciśnień w sieciach wodociągowych. Rozwiązaniem jest wykonanie studni głębinowej, podłączenie jej do domowej instalacji wodnej, stosując odpowiednio zawory zwrotne. Regulator ciśnieniowy sterujący pompą ustawia się tak, by w razie spadku ciśnienia w wodociągu, w sposób niezauważalny dla użytkownika, właściwe ciśnienie w układzie podtrzymała pompa ze studni.

  • POPRAWĘ JAKOŚCI WODY – gdy korzystamy z płytkiej studni kopanej, w której woda jest zanieczyszczona, lub gdy woda w wodociągu, pozostawia wiele do życzenia. Zdarza się że, mimo iż jej skład chemiczny jest prawidłowy, to jej smak i zabarwienie powoduje konieczność używania do celów spożywczych wody, zakupionej w butlach w sklepie. Wtedy dobrą alternatywą jest wykonanie studni głębinowej. W takim przypadku filtr studzienny osadza się o parę metrów głębiej niż standardowo, co w 95% przypadków daje efekt w postaci krystalicznie czystej wody i pozytywną opinię sanepidu o przydatności wody do spożycia.

  • DOSTĘPNOŚĆ WODY – w miejscach, gdzie nie ma możliwości podłączenia działki budowlanej, ogródka działkowego, itp. do sieci wodociągowej, lub jest to nieopłacalne. Wtedy wykonanie studni głębinowej, w prosty sposób, uzbraja teren w wodę.

 

rzetelna_firma

Nowość

Dzięki nowo zakupionej technologi wiercimy także           we wszystkich skałach

szybko, sprawnie i ekonomicznie,

do 120 metrów!

Kontakt

ul. Rumiankowa 1
Suchy Bór
pod Opolem

info@studnie-opole.pl
+48 77 546 61 44
+48 691 73 03 12

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 15 gości